Podepisování žádosti

Kvalifikovaný certifikát (elektronický podpis)

Pro získání kvalifikovaného certifikátu (elektronického podpisu) je třeba se obrátit na akreditovaného poskytovatele certifikačních služeb. Přehled akreditovaných poskytovatelů certifikačních služeb je možné nalézt na stánkách Ministerstva vnitra České republiky http://www.mvcr.cz/clanek/prehled-udelenych-akreditaci.aspx


Požadavky na softwarové a hardwarové vybavení

Podporované prohlížeče

  • Bezproblémové fungování aplikace MS2014+ je garantované pouze v prohlížečích Internet Explorer a Firefox, a to pouze v jejich nejnovějších verzích. Prohlížeč Firefox provádí aktualizaci na poslední verzi automaticky, aktuální verzi prohlížeče Internet Explorer stáhnete zdarma na stránkách firmy Microsoft.
  • Pro zadávání dat do žádosti musí být v internetovém prohlížeči zapnutý JavaScript.
  • V prohlížeči nesmí být nastavené vlastní styly vzhledu stránek ani nesmí být zapnutá žádná nastavení, která jakýmkoliv způsobem mění vzhled nebo styly písma.

Další požadavky

  • Minimální rozlišení monitoru 1366 x 768 bodů.
  • Pro tisk žádostí musí být na počítači nainstalovaná poslední verze Adobe Acrobat Readeru.
  • Pro podepsání žádosti o podporu je nutné mít nainstalován plugin MS Silverlight v jeho nejnovější verzi.

Pokyny ke zvýšení práv aplikace

Aplikace dodávané společností Tesco SW a. s. využívají technologie Microsoft Silverlight, jenž pro některé pokročilé funkcionality vyžaduje nastavit tzv. zvýšená oprávnění na počítači. Těmito funkcionalitami jsou např. přístup k podpisovým certifikátům v úložišti certifikátů Windows nebo na čipové kartě.

Zvýšená oprávnění lze nastavit pomocí instalačního balíčku TescoSW Elevated Trust Tool. https://mseu.mssf.cz/help/TescoSwElevatedTrustToolCZ.msi